Atrakcje Gdyni

Słońce świeci tu 1671 godzin w ciągu roku, dlatego warto przyjechać do Gdyni o każdej porze roku. 

Jeśli macie ochotę spędzić czas w Gdyni poznając miejsca aktywnego wypoczynku lub wziąc udział w życiu kulturalnym Gdynia mamy dla Was kilka propozycji:

Dwukilometrowa trasa ciągnąca się od Skweru Kościuszki u podnóża Kamiennej Góry. Spacer można kontynuować jednak dalej, plażą do klifu Redłowskiego, molo w Orłowie albo nawet do Sopotu.

Gdynia to również Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, gdy na kilka jesiennych dni staje się polskim Cannes. Publiczność może uczestniczyć w festiwalowych pokazach i spotkaniach z gwiazdami.

Ilość imprez okolicznościowych wi jest przeogromna i gromadzą dziesiątki tysięcy widzów każdego roku.

Partnerzy

Zapraszamy naszych Gości do aktywnego spędzenia wolnego czasu w Gdyni i jej okolicach. Chętnie pomożemy w organizacji wolnego czasu. Nasze propozycje to:

 • Aquapark Sopot - Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty jedynego w Trójmieście parku wodnego w Sopocie www.aquaparksopot.pl
 • Aquapark Reda- Jedyny taki aquapark z rekinami https://www.aquaparkreda.pl/
 • Centrum U7 - Zagraj w kręgle! Na aktywny wypoczynek zaprasza Centrum U7 www.u7.pl
 • Kolibki Adventure Park - Miłośnikom mocnych wrażeń polecamy Adventure Park. Dawkę adrenaliny dostarczą liczne atrakcje parku paintball, auta terenowe, quady, park linowy, strzelnica i wiele innych. Sprawdź sam! www.adventurepark.pl
 • Kurs nurkowania - Gdynia Dive - Dla aktywnych i spragnionych wrażeń proponujemy kurs nurkowania. www.gdyniadive.pl
 • Centrum rozrywki Strefa Zoltar - Arena do elektronicznego paintballu 450m2, pokój zagadki kryminalnej, archery arena oraz reflex room to atrakcje, które na Was czekają. Gorąco polecamy to miejsce poszukiwaczom adrenaliny i dobrej zabawy. Dla Gości Hotelu Antares 10% zniżki!www.strefazoltar.pl
 • Helios Gdynia - Sprawdź, na czym polega magia współczesnego kina.  http://www.helios.pl/42,Gdynia/Repertuar/
 • Czas zakupów! Centrum Handlowe Riviera - Na zakupy zapraszamy do Centrum Handlowego Rivieria w Gdyni. W przestronnych wnętrzach galerii znajduje się wiele salonów i sklepów, które reprezentują najlepsze i najpopularniejsze marki światowej mody. www.centrumriviera.pl

Dla spragnionych relaksu w Gdyni

Mamy Orłowo z długim na 420 metrów molo a także Kępę Redłowską, jeden z najstarszych w Polsce rezerwatów przyrody, z przepięknym stromym klifem o wysokości 60 metrów, zmieniającym swój kształt i wygląd po każdym sztormie. Zieleń miasta zajmuje 45% powierzchni, jest tu rezerwat leśny, leśno-florystyczny, a także podwodny.

Liczne plaże, z których jedna leży w samym centrum miasta, są miejscem licznych imprez i zabaw. Podczas wakacji codziennie odbywają się tu turnieje piłki siatkowej, nożnej i rugby. Plaże są czyste i bezpieczne (w wiekszości strzeżone lub dozorowane przez doświadczonych ratowników).

Pamiętajmy również, że Gdynia to żeglarska stolica Polski. Imprezy żeglarskie odbywają się tu od maja do października, a zimą można np. obejrzeć wystawę zdjęć z regat.

Miłośnicy sztuki i historii również znajdą tu coś dla siebie:

 • Gdyńskie Centrum Filmowe to kino kameralne, a w zasadzie więcej niż kino, to miejsce ze wspaniałą historią i filmową atmosferą. Jeśli półgodzinne reklamy w kinie są dla Ciebie męczące, w film w GCF jest czystą przyjemnością bez reklam. Lepiej więc przyjść na seans punktualnie, by nie przegapić pierwszych minut filmu. Dodatkowo dla naszych Gości mamy normalne bilety do kina w cenie ulgowych. Więcej szczegółów oraz repertuar można znaleźć na stronie https://gcf.org.pl/ 
 • Akwarium Gdyńskie - bogactwo flory i fauny mórz i oceanów na wyciągnięcie ręki. Tysiące gatunków ryb i muszli. Zobaczysz tu także jak wygląda dno Bałtyku.
 • "Dar Pomorza" - najpiękniejszy polski żaglowiec, który odbył ponad 100 podróży i zawinął do prawie 400 portów. Na jego pokładzie szkoliła się młodzież ze Szkoły Morskiej. W 1981r. zakotwiczył w Gdyni i stał się muzeum.
 • Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia - to przestrzeń dla ludzi, którzy tworzą innowatorskie produkty, usługi i inicjatywy.
 • Centrum Nauki EXPERYMENT - to interaktywna wystawa, której celem jest nauczanie poprzez zabawę.
 • "Błyskawica" - najsłynniejszy polski okręt wojenny. W czasie wycieczki po jego wnętrzu można zwiedzić pokład, przedziały maszynowe a także zobaczyć kocioł parowy.
 • Muzeum Miasta Gdyni - tutaj znajdziesz informacje o historii Gdyni. Muzeum mieści się przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (niedaleko Teatru Muzycznego).
 • Muzeum Emigracji - pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Muzeum mieści się przy ul. Polskiej 1.
 • Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej - Najwiekszy teatr muzyczny w Polsce. Zaraz po Teatrze Wielkim w Warszawie jest największym teatrem pod względem ilości miejsc. Ponad 1580 widzów może w jedym czasie zasiąść na trzech salach. Adres : Pl. Grunwaldzki 1.
 • Hala Gdynia Arena - widownia hali mieści 4334 widzów; 3980 miejsc znajduje się na trybunach stacjonarnych. Hala mieści się przy ul. Kazimierza Górskiego 8, tylko 4km od hotelu Antares.
 • Muzeum Inkluzji - w tym muzeum zobacz m.in. organizmy zatopione w bursztynie.
 • Domek Żeromskiego w Orłowie - tu pisarz przyjeżdżał na wakacje i tworzył swój "Wiatr od morza" . ul. Folwarczna Domek przedstawia architekturę z przełomu XVII i XVIII wieku.
 • Kościół Michała Archanioła na Oksywiu - jeden z najstarszych kościołów na Pomorzu Gdańskim /XIII wiek/. Tu na Kępie Oksywskiej /40 m. n.p.m./ spoczywa wielu zasłużonych dla Gdyni i całego Pomorza.
 • Zespół pałacowo-parkowy Kolibki - posiadłość należąca kiedyś do króla Jana III Sobieskiego.

Więcej na www.gdynia.pl

Oferty specjalne

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij